Jurata Półwysep

Przez Juratę przebiega linia kolejowa łącząca Hel z Władysławowem – przejścia na plażę (od strony morza przecina właśnie linia kolejowa) są tu liczne domy wypoczynkowe, pokoje ,kwatery i hotele. W sąsiedztwie Juraty na obszarze Helu znajduje się siedziba letnia Prezydenta Polski. Latem przygotowane jest kąpielisko morskie Jurata (Międzymorze) o długości 100m linii brzegowej. Jurata z mikroklimatem to wyjątkowe miejsce nad morzem leżącą na półwyspie helskim przy samej plaży.

Jurata noclegi i nie tylko jest dobra zimą, wiosną, latem i jesienią;

  • zimą polecamy spacery wzdłuż plaży, masaże i kąpiele od SPA do basenowych,
  • długie spacery po plaży – dobre warunki dużo jodu,
  • latem to tylko opalanie, spacery – choć dużo turystów,
  • długie spacery po plaży – dobre warunki do regeneracji organizmu dużo jodu.

Jurata noclegi, ale również Jastarnia, Hel, Kuźnica to piękne miejsce na rodzinne wyjazdy lub indywidualne.Do tego lokalizacyjnie dobry dojazd co sprawia dużą popularność całego półwyspu. Zapach morza, fale, wydmy i zapach lasu sosnowego to typowe otoczenia podanych miejscowości. Turyści od momentu przyjazdu mogą cieszyć w/w atrakcjami a do tego wspaniałym widokiem na Bałtyk.

Jurata już dawno przygotowała komfortowe apartamenty z widokiem na morze jak i pokoje z łazienkami.

Inne atrakcje w Juracie to;

  • oferta SPA and Wellness,
  • kompleks basenów krytych z widokiem na Bałtyk,
  • sauna,łaźnia.

Cały półwysep helski to niepowtarzalne miejsce, znane w Polsce i zagranicą, stwarzając dogodne warunki dla odpoczynku, imprez integracyjnych firm itp. I na koniec kilka ciekawostek o samym morzu. Poziom wody morskiej Bałtyku jest wyższy od poziomu w Atlantyku oraz Morzu Północnym.

Powodem tego zjawiska jest mała wymiana wód przez wąskie cieśniny, aby mogło nastąpić całkowite wyrównanie poziomów, ponieważ w cieśninach wody morskie podlegają spiętrzeniu (kierunek wiatru nie ma znaczenia), które tłoczą wody oceaniczne w Bałtyk lub odwrotnie.