Moja pierwsza wyprawa nad morze Bałtyckie

Nigdy nie byłam nad morzem. Pewnego dnia dostałam darmowy bilet od przyjaciółki na wyjazd nad morze, więc spakowałam się i wyjechałam bez chwili zastanowienia nad Bałtyk. Kiedy przyjechałam na miejsce, rozpakowałam się w wynajętym pokoju, poszłam przywitać się z morzem bałtyckim (piękne plaże). Długo szłam deptakiem (byłam w sezonie), a wokół mnie krążyli ludzie w strojach kąpielowych z lodami w rękach.

W końcu byłam na miejscu!

Jest tu pięknie, ten zapach morskiego powietrza, przestrzeń, aż po horyzont.

Twardy, szary bruk, zmienił się pod moimi stopami w ciepły i złoto biały piasek. Na brzegu skarpy rosły cudowne rośliny, które najbardziej mi się podobały przed zachodem słońca.

Cieplutka woda przeszywana chłodnymi prądami obmywała moje zapiaszczone stopy. Słońce, rzucając ostatnie promyki, tonęło w morzu. Rośliny wraz z zachodem słońca wyglądały prześlicznie. Patrzyłam oniemiała na ten przepiękny widok. Nagle, zza budki z rybami wyszła staruszka w berecie. Podeszła do mnie i widząc zachwyt w moich oczach, powiedziała:

Widzę, że bardzo podoba ci się morze Bałtyckie. Jesteś tu pierwszy raz, prawda?

Czy masz ochotę, abym opowiedziała ci o roślinach?

Tak, bardzo bym chciała – uśmiechnęłam się radośnie.

Kobieta zaczęła opowiadać i przedstawiać roślinki:

To jest Mikołajek Nadmorski. Kwitnie od czerwca do sierpnia. Ma sinozielony kolor, o kolczastych liściach… – staruszka pokazała mi sinozieloną roślinę, o kolczastych liściach i jajowatych główkach.

Obejrzałam piękne rośliny. Kobieta pokazała mi też ryby, o wspaniałych kolorach. Po godzinie wróciłam do hotelu.

Przez tydzień przychodziłam na plażę, a starsza kobieta opowiadała mi o nowych roślinach i zwierzętach. Od tamtego pobytu minął dokładnie rok. Pojechałam nad morze jeszcze dwa razy, ale nie spotkałam więcej staruszki.

A czy ty byłeś kiedyś nad morzem? Odwiedź je, na pewno Cię zainteresuje, jak mnie. A starsza kobieta może opowie Ci o roślinach i morzu? Może ją spotkasz?

To moja krótka historia, o pobycie nad morzem, a może tylko mi się wydaje, że to wszystko miało miejsce , a może to mi się tylko śniło?

Ale na pewno chcesz wiedzieć, gdzie to wszystko miało miejsce?

Jastarnia

posiada wiele ładnych miejsc, szerokich plaż …