Szczawnica jest piękna latem, zimą oraz we wrześniu!

Szczawnica, Sokolica noclegi

Szczawnica, szczyt Sokolica potem noclegi

Wycieczki w Pieninach nie należą do trudnych.  Noclegi też można łatwo zaklepać w Szczawnicy, zrzucić bagaże, coś zjeść i wybrać się na wyciekę górską np. na pierwszy dziec wzdłuż rzeki Grajcarek, potem wzdłuż Dunajca aż do granicy, dawnej granic ze Słowacją.

Można, też po drodze przepłynąć łódką na drugą stronę rzeki i tam wejść na szczyt Sokolica. Na pierwszy dzień to może być za forsowne wejście, więc pozostawiam do zastanowienia. Ale ja już się zdecydujecie to jest co podziwiać – cudna panorama, widoki a przy dobrej pogodzie widać Polskie Tatry. Zdjęcie pochodzi z Sokolicy. Po tak spędzonym dniu na pewno będziecie dobrze spać w nowym pokoju. Jeżeli nocleg zamówicie np. w Krościenku to trzeba będzie podjechać busem, ale z tym nie będzie problemu bo kursuje ich sporo.

Dobierz sobie dobre buty i plecak na wędrówkę, weź prowiant i można zaczynać. Wychodząc z pokoju po dobrze przespanej nocy – około 8 rano, to pozwoli bezpiecznie spokojnym tempem wszystko zobaczyć osiągnąć założone cele oraz bezpiecznie wrócić do pokoju na zasłużony nocleg.